SohbetSevda.Com | Sohbet Chat Eglence Odaları

sohbetkalite mirc indir

WhatsApp’dan uçtan uca güvenlik mesajı!

WhatsApp kullanıcılarına bir mesaj göndererek uçtan uca mesajlarını şifrelediğini ve üçüncü şahısların bu mesajlara erişemeyeceğini belirtti. İlk gelen mesajda “Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelenmeyle korunmaktadır. Daha fazla bilgi için dokunun.” Yazıyor.

Dokunduktan sonra çıkan ekranda ise “Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelenmeyle korunmaktadır, yani WhatsApp ve üçüncü kişiler bunları okuyamaz ve dinleyemez.” Diye yazıyor.

1459877636_whatsapp.jpg

‘Daha fazla bilgi’ye dokununca WhatsApp açıklama kısmında ise uçtan uca şifrelemeyi şu şekilde anlatıyor:

Gizlilik ve Güvenlik DNA’mızda var

İlk günden beri WhatsApp’ı arkadaşlarınızla iletişimde kalmanız, doğal afetlerde hayati önem taşıyan bilgileri paylaşmanız, ayrılmış aileleri tekrar birleştirmek veya daha iyi bir hayat aramaya yardımcı olmak için geliştirdik. Bazılarınızın en kişisel anları WhatsApp ile paylaşıldı, işte biz de bu nedenle uygulamamızın en son sürümünde uçtan uca şifreleme özelliğini dahil ettik. Uçtan uca şifrelendiğinde mesajlarınızın, fotoğraflarınızın, videolarınızın, sesli mesajlarınızın, belgelerinizin ve aramalarınızın yanlış ellere düşmesi engellenmiş olur.

Varsayılan Olarak Güvenlik

WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesi siz ve mesajlaştığınız kişi uygulamamızın en son sürümünü kullanıyorsa mümkündür. Pek çok mesajlaşma uygulaması mesajları sadece siz ve kendileri arasında şifrelemektedir. WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesi ise gönderilenlerin sadece siz ve iletişim kurduğunuz kişi tarafından okunacağını temin eder. Aradaki hiçkimse, hatta WhatsApp bile gönderilenleri okuyamaz. Bunun nedeni mesajlarınızın bir kilitle güvene alınmış olmasıdır. Kilidi açıp mesajı okumak için gereken özel anahtar sadece siz ve mesajı gönderdiğiniz kişide bulunur. Ek bir güvenlik olarak, her bir gönderdiğiniz mesajın kendine özgün bir kilidi ve şifresi bulunur. Bunların hepsi otomatik olarak olur: Mesajlarınızı güvene almak için bir ayarı açmaya veya özel gizli sohbetler oluşturmaya gerek olmaz.

Özgürce Konuşun

WhatsApp Araması, aileniz ve arkadaşlarınız başka bir ülkede olsalar bile onlarla konuşmanızı sağlar. Tıpkı mesajlarınız gibi, WhatsApp aramaları da uçtan uca şifrelenmektedir, yani WhatsApp veya diğer kişiler bunları dinleyemez.

Sizinle Kalan Mesajlar

Mesajlarınız sizin kontrolünüzde olmalı. İşte bu nedenle, mesajlarınızı ilettikten sonra WhatsApp bunları sunucularında tutmaz. Zaten uçtan uca şifreleme, WhatsApp ve diğer kişiler bunları okuyamaz demektir.

Kendiniz Görün

WhatsApp gönderdiğiniz mesajlar veya yaptığınız aramaların uçtan uca şifrelenmiş olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Kişi bilgisi veya grup bilgisindeki bildiriye bakın.

Detayları Alın

Open Whisper Systems ile ortaklaşa geliştirilen, WhatsApp’ın uçtan uca şifrelemesinin derinlemesine teknik açıklamasını okuyun.

echo ‘Honor7 ile Fiber gücünüzü arttırın!‘;

Kategori: Genel

Benzer Konular

Özge Borak dua istedi

Özge Borak dua istedi

Güldür Güldür adlı programın kadrosundan ayrılarak kendisine farklı bir yol seçen Özge Borak, ailesine düşkün...

Tarık Akan’ın oğlu evlend

Tarık Akan’ın oğlu evlend

Beyoğlu Tarihi Pano Şarap Evi’nde gerçekleşen nikah töreninde çiftin nikah şahitliğini Ayfer Karataş, Ali Alper...

Tuba Ünsal’dan kötü haber! Hastaneye kaldırıldı

Tuba Ünsal’dan kötü haber! Hastaneye kaldırıldı

Tuba Unsal, Kaliforniya Beverly Hills’de 74’üncüsü düzenlenen ‘Golden Globe’u izlemek için Amerika’ya gitmişti. Kırmızı halıdaki...

Kışın deriyi tehdit eden 5 illet

Kışın deriyi tehdit eden 5 illet

Kış mevsiminde havaların soğuması, rüzgar, hava kirliliği, kapalı ortamlarda daha çok zaman geçirme, daha az...

Eski güzellik kraliçesine asitli saldırı

Eski güzellik kraliçesine asitli saldırı

Gessica Notaro, 29 yaşındaki eski sevgilisi Jorge Edson Tavares’in asitli saldırısına uğradı. Ülkesinde yunus eğitmeni...

Sohbet | Sohpet | Bayan Sohbet | Rize Sohbet | ankara escort | Hollanda Sohbet | Sevda sohbet