SohbetSevda.Com | Sohbet Chat Eglence Odaları

sohbetkalite mirc indir

LG’nin 2016 ilk çeyrek finansal sonuçları

LG Electronics’in finansal sonuçları ile ilgili yaptığı duyuruda 2016’nın ilk çeyrek döneminde işletme kârı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 65.5 oranında artarak 420.25 milyon dolar’dan 11.12 milyar dolar’a yükseldi.

LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri bölümü ilk çeyrek işletme geliri 339.23 milyon dolar ile şu anda kadar edilen en yüksek rakama ulaşırken, LG Ev Eğlence bölümü 278.84 milyon dolar işletme kârı elde etti. Her iki bölüm de 2015’in ilk çeyreğine oranla belirgin bir yükseliş elde etti.

LG Otomotiv Bileşenleri Bölümü yüksek Ar-Ge yatırımları nedeniyle 13.14 milyon dolar değerinde mütevazı bir kayıp yaşarken, LG Mobil İletişim Bölümü ise amiral gemisi LG G5 akıllı telefonun pazarlama harcamalarının başını çektiği nedenlerle, 168.20 milyon dolar işletme kaybı yaşadı.

LG’nin tüm küresel satış ve karlılığının ise ikinci çeyrekte artması bekleniyor. LG SIGNATURE, LG G5 akıllı telefon ve 4K Ultra HD OLED TVler gibi ürünlerle premium odaklı stratejisine devam edecek olan LG, çift haneli büyüme ve yüksek karlılık bekliyor.

LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri bölümü ise ilk çeyrekte 3.51 milyar dolar satış kaydetti. Bu artışın yüzde 4’ü büyük oranda B2B operasyonlardaki büyüme ve üst seviye premium ürün satışları sayesinde gerçekleşti.

Faaliyet karı ve faaliyet marjının yüzde 9.7’si LG beyaz eşyaları tarihinde elde edilen en yüksek oranlar olarak kayıtlara geçti. TWIN çamaşır makinesinin güçlü performansı, premium buzdolapları ve klima reklamları sayesinde Kore pazarındaki kârı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 arttı.

Petrol fiyatlarındaki düşüş nedeniyle azalan talep ve döviz kurundaki dalgalanmalar Orta Doğu, Güney Afrika ve CIS gibi pazarları etkiledi. Ancak, Kuzey Amerika ve Avrupa pazarları güçlü kalmaya devam etti.

LG Mobil İletişim Bölümü ise geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 15,5’lik bir azalmayla 2.46 milyar dolarlık satış kaydetti. Temel olarak pazara girişin durgun sezonda gerçekleşmesi ve son dönemde lanse edilen LG G5’e olan yüksek ilgi nedeniyle var olan diğer LG amiral gemisi akıllı telefon modellerin gönderiminde azalma yaşanması nedeniyle, 13,5 milyon olan akıllı telefon sevkiyatı bir önceki yıla ve bir önceki döneme göre yüzde 12 azaldı.

Akıllı telefon pazarındaki rekabet artmaya devam edecek ve LG’nin modüler akıllı telefonu LG G5 ve X serisi gibi yeni modellerinde planladığı güçlü küresel hamleleri fiyat erozyonuna sebep olacak.  

LG Ev Eğlence Bölümü, geçen yılın ilk çeyreğinde temel pazarlar olan Kuzey Amerika ve Avrupa’da TV sevkiyatının azalması nedeniyle yüzde 2.3’lük düşüşle 3,6 milyar dolarlık gelir elde ettiğini açıkladı.

7.7 operasyon marjına eşlik eden ve bir önceki döneme göre yüzde 207 artış gösteren operasyon geliri, premium OLED ve 4K OLED TV ürünlerine olan talebin arttığının güçlü göstergeleri olarak öne çıktı. Gelişen maliyet yapısı ve maliyet rekabetinin gelecek çeyrekte karlılığı artırması bekleniyor.

Ar-Ge yatırımlarındaki artışın finansal sonuçlardaki negatif etkilerine rağmen, LG’nin büyüyen Otomotiv Bilgi-Eğlence Sistemleri bölümünün etkisiyle LG Otomotiv Bileşenleri Bölümü’nün elde ettiği 493,2 milyon dolar satış, önceki yıla göre yüzde 55 artış yaşandığını gösteriyor. Elektrikli araç parçalarındaki yüksek talep, küresel erişimini ve yeni müşterilerini artıran LG’nin otomotiv bölümüne pozitif bir etkide bulundu.

 

Kategori: Bilim ve Teknik
Etiketler: ,

Benzer Konular

Palm olein yağının sağlığa zararları nelerdir

Palm olein yağının sağlığa zararları nelerdir

Palmiye yağı kanser yapabilir Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA) tarafından hazırlanan raporda palmiye yağının kansorojen...

Instagram’ı hackleyen 10 yaşındaki çocuğa Facebook’dan 10 bin dolar!

Instagram’ı hackleyen 10 yaşındaki çocuğa Facebook’dan 10 bin dolar!

Jani adlı 10 yaşındaki bir erkek çocuk, popüler fotoğraf paylaşım sitesi Instagram’ı başarıyla hacklediği ve...

Fitness takibi yapan klasik saat

Fitness takibi yapan klasik saat

Her türlü işimizi gören akıllı saatler alışmış olduğumuz klasik saat tasarımından oldukça uzaklar. Kullanıcılar tarafından...

Cloud DNS ile kesintisiz ve hızlı internet

Cloud DNS ile kesintisiz ve hızlı internet

İnternet dünyasında yayın hayatına devam eden birçok web sitesinin en büyük problemi, sunucularda yaşanan herhangi...

Apple ve SAP, iPhone ve iPad için ortak oluyor

Apple ve SAP, iPhone ve iPad için ortak oluyor

Apple ve SAP, bugün iPhone ve iPad için güçlü özgün uygulamaları SAP HANA platformunun teknoloji...

Sohbet | Sohpet | Bayan Sohbet | Rize Sohbet | ankara escort | Hollanda Sohbet | Sevda sohbet